| David_Alex_2002 a întrebat:

Aveam o întrebare legata de Altex:
Daca as cumpara un PC Myra de la ei softul care vine cu PC-ul este gata instalat pe el sau trebuie instalat de mine? As vrea sa il schimb cu windows 7.

3 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

De obicei sistemele preasamblate vin cu ubuntu. Da, poti sa-ti pui windows pe el. Dar vezi ce arhitectura iei, ultimele generatii de la Intel si AMD nu mai sunt compatibile cu Windows 7.

| cezar003 a răspuns:

Trebuie sa fie in descriere, majoritatea au preinstalate versiuni win7-10 home premium sau entreprise, avantajul este ca este versiune cu licenta originala permanenta, dezavantajul ca este de regula versiune slaba

| francut a răspuns:

In magazin, la fiecare pc expus, scrie daca are sau nu are instalat windows-ul.