| ee a întrebat:

Azi a venit curierul de la fancurier cu un colet si mi-a cerut sa vin jos de la et 3 cand i-am zis sa vina sus ca sunt accidentat a inchis si apoi am primit un sms ca am fost avizat!

Unde trebuie sa aduca curierul coletul la usa sau unde?

Răspuns Câştigător
| Tudor123123 a răspuns:

El trebuie sa aduca coletul la usa dumneavostra, fiind platit pentru asta.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Curierul a venit la usa blocului, deci si-a facut partea lui de job!
Cand locuiesti la bloc, te anunta sa cobori, deoarece el nu poate lasa masina cu pachete nesurpravegheata sa-ti aduca tie pachetul sus, in pat, datoria ta fiind sa cobori si sa-l preiei.

| ee explică (pentru Violleta2022):

Mi-a inchis tel. cand i-am zis ca e obligat sa il aduca pana la usa nu mi-a zis ca daca nu cobor pleaca si apoi am primit un sms ca am fost avizat!

| Tudor123123 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu este adevarat, ei lucreaza cate 2 oameni la o masina cu colete.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Tudor123123):

Nu toti curierii au cate 2 oameni in masina!
Eu am intalnit destul de des doar 1 singur curier!

| Samariteanul a răspuns:

Coletul trebuie adus undeva la posta sau la usa sau daca te intalnesti cu el ar fi mai ok, dar in cazul tau putea sa ti-l aduca la usa, deci...ai putea sa suni si sa depui o plangere sau asa ceva sau sa le spui ca esti accidentat si sa-ti aduca nesimtitul ala coletul la usa.

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Samariteanul):

A spus ca e Fan Curier... n-are cum sa se duca la posta. Si da, trebuie sa ti-l aduca la usa.