| Cristinaaa0978 a întrebat:

Bună, a comandat cineva haine sau încălțăminte de pe AliExpress? E sigur?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu la ce te spui tu "sigur", pentru ca nimic nu-i sigur pe lumea asta!
In primul rand imbracamintea si incaltamintea vanduta pe aliexperss este 100% chieneasca, iar masurile sunt total diferite de ale noastre, ca atare, ai sanse minime sa iei ceva ce-ti vine.
In al doilea rand, calitatea lucrurilor de acolo pentru incaltamine si imbracaminte este foarte proasta, o poti gasi si pe tarabele din pietele din Romania de altfel. Desi arata superb in poze, in realitate, sunt dezastru.

Vanzarea pe site este buna si sigura, adica platesti, ti se trimite marfa in termen de 3-6 saptamani, dar nu te astepta ca produsele sa fie de calitate, mai ales la imbracaminte si incaltaminte.

| CuriousStuff a răspuns:

E sigur dar nu te astepta la calitate si e foarte posibil sa-ti gresesti marimea, L-urile de la ei, la noi sunt cam S... De cele mai multe ori, nu as recomanda, haine nu, mai ales care sunt pe marimi, in rest, sunt o gramada de produse bune si interesanta. Daca platesti mai mult ai sanse sa primesti chiar un produs de calitate. Eu mi-am luat un ceas, de exemplu, pe care il am deja de 2 ani, arata si functioneaza impecabil, dar nu a fost la 4 euro, ci la 40 de euro.

| Sonyme14 a răspuns:

Bună! Dacă comenzi de pe AliExpress secțiunea China/Coreea comanda o să-ți ajungă în trei 1 sau 3 luni pe când dacă comanzi din secțiunea SUA/Europa comanda îți va ajunge în cel mult 2 săptămâni. Partea nasoala e ca trebuie sa plătești în PayPal adică pe un cont în banca oline.
În rest totul e sigur. Produsele sunt perfect curate și de calitate!

Sper ca te-am ajutat! Funda?