| rxoel a întrebat:

Bună! A cumpărat cineva parfumuri tester? Sunt identice sau măcar aproape la fel ca cele originale? De exemplu, eu mi-aș dori un parfum de la Dior, de pe site-ul parfumela.ro, însă nu am certitudinile că 1) parfumurile miros la fel ca originalul și 2) site-ul acela este de încredere...

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Testerele sunt ILEGALE!
Scopul lor este sa fie oferite pe gratis la magazinele care vand parfumuri, in scop de testare pe clientela.
Cumpaarrea acestor produse ilegale este ilegala!

| Dismally a răspuns:

Pe site-ul ala sunt toate facaturi, uita-te si tu la pret, daca iti imaginezi ca gasesti parfumuri de 800 lei la 150 doar pentru ca sunt "testere" esti naiv.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parfumurile tester sunt la fel ca cele originale sigurul lucru diferit este ambalajul si respectiv pretul. Parfumurile tester sunt plasate de obicei in magazin pentru clienti, sa testeze cum miroase un parfum.
Cat despre site-ul respectiv, nu pare de incredere. Site-ul in sine este amatoricesc, pagina de social media la care face trimitere nu functioneaza iar anumite preturi par "mult prea mici ca sa fie adevarat".

| Utilizatornew25 a răspuns:

Buna, nu cumpara de pe acel site. Site-urile originale sunt douglas, sephora, obsentum etc. Iar parfumurile tester sunt de-obicei mai puternice, deoarece sunt facute sa reziste mai mult decât parfumul în sine, dat tot originale bineînțeles. Sper ca te am ajutat!

| Bokank a răspuns:

Sunt ok de cumparat de acolo, nu mai asculta toti prostii. Parfumurile tester sunt lfl cu cele originale, difera cutia si uneori vin fara capac, in rest compozitia lui, persistenta si mirosul sunt lfl ca cele non-tester.