| Lissa34 a întrebat:

Bună! A mai comandat cineva de pe site-ul BuyBest? Vreau sa cumpăr un telefon și m-ar interesa daca site-ul este de încredere și produsele sunt originale. Mulțumesc!
https://buybest.ro/apple-iphone-12-pro-256gb

7 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Am gasit telefonul pe un alt site mai ieftin

http://www.grifonul.ro/......phite.html

Parerea mea e ca 128 gb sunt suficienti pentru telefon, nu cred ca o sa umpli acest spatiu imens de 128 gb, mai ales de 256

La partea cu site-ul, nu stiu ce sa zic, am mai comandat si eu telefoane de pe site-uri care nu sunt populare si nu a fost nimic neinregura.

Alegi plata ramburs, asa macar daca e sa iti iei teapa, nu o sa-ti iei in 2 secunde, ci mai ai o sansa.

| andreikwe a răspuns (pentru Mirel4412):

Ai comandat de pe grifonul? daca da, ai primit comanda corecta?

| Mirel4412 a răspuns (pentru andreikwe):

Mi se pare o firma si un site lucrat ok, nu vad de ce ai lua teapa. Eu, de obicei, cumpar de pe siteuri cu cel mai mic pret pe un produs, chiar daca nu am auzit de site-ul ala vreodata, dar ma documentez putin si vad daca e legit sau nu. De ex, luna trecuta am luat o casca de bicicleta de pe un site de instrumente muzicale, care era din Bulgaria. De aici era cel mai ieftin happy

| BuleciAndrei a răspuns (pentru Mirel4412):

Am luat si eu teapa acum o saptamana, am trimis telefonul la ei in service si mi-au blocat numarul, nu mai raspund la email, la nimic

| Tedds a răspuns:

Mai bine cumperi de pe Flip, e mult mai sigur, ai garantie si este foarte ieftin
https://event.2performant.com/......ents/click

| vysoara a răspuns:

BUYBEST.RO sunt niste țepari din Bulgaria, firma nu e înregistrata pe Romania, ca sa nu poată fi trasa la răspundere. M-am ars eu. Am comandat un telefon si am primit alt model. L-am facut retur, si nu am mai primit nici un ban. Nu mai raspund nici la tel, nici la email.Majoritatea review-urilor pozitive sunt date de ei. Nu recomand!

| R4d00ku a răspuns:

Nu cumpăra de la ei. Sunt niște țepari. Sediul în Bulgaria. Am luat eu Pixel 6 de la ei. Dupa 3 luni de ținut în service fără a-l repara mi-au blocat numărul de telefon în centrală. Nu mi au dat retur, nu înlocuire, nici măcar o suma mai mica pe el nu au vrut. Nu si au luat nicio responsabilitate. Le am făcut plângere la anpc azi și aștept o soluționare.