| anonim_4396 a întrebat:

Acum 11 luni am achiziționat o husa originala din silicon pentru IPhone 8. Recent, mi s-a rupt siliconul din zona colțurilor. E încă in garanție. Am bonul și cutia. Am șanse sa mi se schimbe husa? Vouă v-a schimbat-o? Mulțumesc anticipat.
PS: Faptul ca s-a crăpat la colțuri este singurul defect(in rest arată impecabil, am avut grija de ea)

Răspuns Câştigător
| WithoutName123456789 a răspuns:

Citeste garantia si vezi daca ti-o inlocuieste in functie de problema pe care o ai.Eu zic sa incerci, iar data viitoare nu iti mai lua huse originale Apple, pentru ca sunt scumpe si nu au o calitate foarte buna.Incearca huse de la Spigen pe viitor.Sunt foarte bune.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Din ce suna spui in urma vreuna din actiunilor tale s-a rupt, deci nu tine absolut de ei sau de garantie

| Emazio a răspuns:

Ai Iphone 8 si te caci pe tine pentru o husa... Daca tot ai Iphone 8 comportate ca si cum ai avea, nu te mai caca pe tine pentru 100 de lei sau cat costa. Asta vad in Romania, toti parlitii mor de foame sa isi ia un telefon scump si dupa se caca pe ei.

| OctavianSps a răspuns:

Indiferent ca este in garantie, totusi o folosesti de aproape 1 an, eu zic ca din bun simt fata de ei sa iti vezi de treaba.

| Raigel_Calindor_2000 a răspuns:

Dacă e defect de la ei, da. Dacă a fost din vina ta(lipsa ta de atenție sau alte persoane care au stricat-o etc etc) nu.