| AlinaKity a întrebat:

Bună, acum o lună am plasat o comandă de pe wish, însă nu știu exact când ajunge. Trebuie să ridic coletul de la poștă sau vine acasă? Mă anunța ei când primesc comanda sau trebuie să verific la poștă dacă mi-a venit?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu te lua dupa "valentingb"! Am peste 67 de comenzi din China. Nici una nu mi-a venit acasa decat pentru ca am o pila la postas. La posta este un tabel cu toti cei ce primesc colete din strainatate. Acolo trebuie sa semnezi si sa scrii Cartea de Identitate (seria si data eliberarii). La noi este o localitate mica si si ne cunoastem, dar postasul semneaza in fals pentru ca nu poate duce tabelul la fiecare cetatean, sa semneze.

| valentingb a răspuns:

Un colet mic tip scrisoare (o husă de telefon, orice intră intr-o gaură de căsută poștală) vine acasă.
Pentru cele de ridicat de la poștă se primește o hârtie pe care scrie la ce sediu poștal, în ce dată, ce oră să mergi să ridici.
Vei ști când a ajuns, și dacă nu vine direct acasă.