| Alina9Cornelia a întrebat:

Am câteva comenzi anulate pe Aliexpress. Vânzătorii îmi zic ca mi-au returnat banii, însă am verificat și nu mi-a întrat niciun ban. Ce pot face?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Întreabă pe vânzător data returnării.
Adică data la care au virat banii în cont.
Solicită extrasul de cont bancar al tranzacției.
Verifică la sucursala unde ai deschis contul situația acestui transfer.

Bula
| Bula a răspuns:

Transferul banilor in/din bancile din strainatate poate dura chiar si 1-2 saptamani.
Chiar si la plata unei facturi de utilitati (locale) banii ajung in contul tau de evidenta in cateva zile, poate si o saptamana.
Asteapta 2 saptamani, dupa care poti solicita copia dispozitiei de plata vizata de banca unde au dispus EI viramentul (trebuie sa fie stampilata de banca), iar cu aceea copie poti merge la banca TA sa ceri relatii despre transfer.