| WithoutName123456789 a întrebat:

Buna,am comandat ceva online, insa am gresit localitatea de expediere fara sa imi dau seama.Am sunat la site-ul de pe care am comandat, insa a fost prea tarziu deoarece comanda a fost preluata de Fan Courier.Este posibil sa sun la Fan Courier si sa schimb adresa? Trebuie sa platesc ceva daca o schimb?

4 răspunsuri:
| mimi2000mimi a răspuns:

Daca nu este departe noua adresa, iar zona poate fi acoperita de acelasi centru, nu ar trebui sa fie o problema. Daca insa ati completat cu totul alta adresa, in ziua livrarii veti primi un mesaj cu numarul curierului care trebuie sa livreze coletul la adresa eronata, cred ca abia cu el puteti vorbi si sa aveti o certitudine. Baza de date este destul de mare si nu stiu daca reusiti sa rezolvati ceva sunand la centru, fiind destinatarul, poate doar daca cereti datele de expediere de la cei ce v-au trimis comanda. Puteti incerca totusi, oricum cred ca veti plati si returul.

| WithoutName123456789 explică (pentru mimi2000mimi):

Judetul este acelasi, doar localitatea difera.

| mimi2000mimi a răspuns (pentru WithoutName123456789):

In cazul acesta sunati direct la help center-ul fan, ar trebui sa se poata rezolva daca abia astazi a fost predat coletul

| NuStiiCumMaCheama a răspuns:

Poti suna si da vorbesti cu acel curier, da-i noua adresa si aia e. De obicei iti da numarul curierului la un moment dat. Daca e gresita cu o strada sau doua n-are nimic. Sa nu fie dintr-un capat al orasului in celalalt.