| User342 a întrebat:

Buna,am comandat de pe Vogue Fashion, am cerut sa returnez produsul si mi s-a spus ca dupa ce trimit produsul mi se vor trimite banii in 14 zile dupa ce vor primi produsul.Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Cu ce sa te ajutam? Au trecut 14-18 zile si nu ai primit banii?

Ti-ai facut cont pe TPU ca sa intrebi asta? Aveai mai mult succes daca intrai pe grupurile de Facebook care se ocupa cu tepari si spuneai acolo patania. Asta iti recomand sa faci.

| Atim a răspuns:

Nu este ceva anormal daca asta te macină, politica de retur a oricarui magazin online e gandita in asa fel incat magazinul sa nu aiba de pierdut. Inainte de a-ti returna banii cei de la magazin au nevoie sa primeasca inapoi produsul si sa verifice daca îndeplinește condițiile de retur (e același produs, nu este deteriorat de client, nu are componente lipsa etc). Ei si-au luat o marja de timp bună zic eu, la alte magazine am vazut 30 de zile.