| Zsolt15 a întrebat:

Buna,am comandat recent acest aparat:
https://www.emag.ro/......DMP0W3BBM/
Astazi cand l-am incercat cum a pornit am vazut ceva ciudat, ecranul nu afisa corect, cifrele erau ciudate, de exemplu numarul 5 arata ca un T cu spatiu intre linii(asemanator) uneori isi revenea dar nu afisa corect nimic...am reusit sa pun totusi muzica si in rest merge ok,telecomanda mergea relativ decent doar ca fiind butoanele mici am zgariat-o cu unghia,in politica de returnare scrie ca nu trebuie sa aiba nimic produsul.
Deci,ar trebui sa il returnez?
Si daca da,cum trebuie,stiu ca trebuie completat formularul si vine curierul, dar trebuie sa ii dau doar cutia sau trebuie sa il ambalez cum l-am primit(punga aia cu logoul fan)?
Si cum primesc banii, imi da curierul cand vine sau?(eu as vrea tot acest produs pentru ca am fost multumit de sunet si de rest doar de ecran nu).
Problema poate fi de la voltaj? Cand am ajuns acasa si voiam sa il scot parca ecranul palpaia, nu stiu.

Deci ce parere aveti?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vezi ca tot la vorba mea ai ajuns, da la eMAG ai 30 de zile timp de retur, cumpara ala de care ti am spus

| Zsolt15 explică (pentru RAY):

In primul rand acest model trece de bugetul acordat pentru un modulator fm, in al doilea rand nu am nevoie de ce ofera acel model, si in al treilea rand nu m-ai ajutat cu nimic din ce am intrebat happy

| RAY a răspuns (pentru Zsolt15):

Astazi cand l-am incercat cum a pornit am vazut ceva ciudat, ecranul nu afisa corect, cifrele erau ciudate, de exemplu numarul 5 arata ca un T cu spatiu intre lini(asemanator) uneori isi revenea dar nu afisa corect nimic...am reusit sa pun totusi muzica si in rest merge ok,telecomanda mergea relativ decent doar ca fiind butoanele mici am zgariat-o cu unghia,in politica de returnare scrie ca nu trebuie sa aiba nimic produsu

cat de zgariat e aparatul?

Deci,ar trebui sa il returnez?

daca merge ok,nu, nu vad de ce

Si daca da, cum trebuie, stiu ca trebuie completat formularul si vine curierul, dar trebuie sa ii dau doar cutia sau trebuie sa il ambalez cum l-am primit(punga aia cu logoul fan)

Si cum primesc banii, imi da curierul cand vine sau?(eu as vrea tot acest produs pentru ca am fost multumit de sunet si de rest doar de ecran nu)

banii i primesti doar de la eMAG

Problema poate fii de la voltaj? cand am ajuns acasa si voiam sa il scot parca ecranul palpaia, nu stiu.

voltajul mare poate sa il arda

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Alimentare 12 - 24 V
in acest interval e ok

| Zsolt15 explică (pentru RAY):

Pai am un incarcator de la zus care are aplicatie, si acolo scria ca are 11V sau varia voltajul dar aproape mereu zicea ca nu e suficient,si la zgarietura pe telecomanda are acolo un pic si se simte la atingere.iar la returnare,desi merge ok,eu greu sa iti dai seama de ce faci fara ecran,la setarea frecventei m-am chinuit un pic si crezand la inceput ca asa trebuia sa arate ecranul am apasat multe lucruri de pe telecomanda, daca apasam menu nu se intelegea nimic, pe termen lung nu stiu cum poate fii, macar la inceput sa mearga, daca ecranul se strica dupa un timp deja sunt obisnuit si nu ar fi greu, dar asa la inceput.