| bnbnbi a întrebat:

Am cumparat in produs de la eMAG. A venit cu garantie fizica si electronica. S-a stricat si vreau sa merg la in showroom. Am cutia, incarcatorul, telefonul, dar nu am garantia. Pot sa merg oricum?

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Au ei in baza de date garantia ta nu isi fa griji

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu, daca numai ai garantia nu poti dovedii nimic, ce ai facut cu garantia? Aia trebuia păstrată, daca il duci inapoi nu il vor primii fara garantie si cum s-a stricat? La cît timp decind l ai cumpărat s-a stricat? Si acum tu ce doresti sa i ti dea altul? Sau sa il repare pe acesta? Totul va fi pe bani ca nu ai garantia aparatului. Si telefonul practic ce defect are? Fara garantie il poti duce la orice servis reparatii resoftari telefoane ca il vor repara contracost.

| dannyel86 a răspuns:

Garantia se pastreaza si pe contul eMag, daca ai unul facut la ei pe site.
Factura tine loc de garantie, prin urmare iti poti rezolva problema fara griji.

| JackR a răspuns:

Daca ai si factura, du-te linistit. La EMag, pentru multe produse, factura tine loc si de certificat de garantie.

| Raul2802 a răspuns:

Poti merge linistit, ai garantia electronica.