| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am cumparat o pereche de blugi de la bershka, dar imi sunt mari si as fi vrut sa ii returnez, insa nu mai am bonul fiscal. As putea macar sa merg in magazin si sa le cer sa mi-i schimbe? Mai am doar eticheta la ei

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eticheta nu dovedește nimic. Fără bon nu ii poți returna. Ai cumpărat fără sa probezi?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

De primit banii inapoi, nu cred ca se mai poate, dar poate ai o șansă dacă vrei doar să îi schimbi cu o mărime mai mică. Depinde foarte mult cum le vorbesti de frumos, dar depinde și de dispoziția in care se află lucrătorul comercial. De putut se poate, dar trebuie bunăvoință, dacă nu, se găsesc doar scuze și motive. Poți incerca, oricum, nu ai nimic de pierdut.

| Wr3nch a răspuns:

Nu se face retur fara bon.