| asperger3 a întrebat:

Am dat miercuri o comanda pe pe okazii, si coletul imi vine prin posta romana.
Intrebarea e daca pot ridica coletul fara recomandata. Vreau raspunsuri sigure
Multumesc.

8 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

Despre ce recomandata vorbesti?

| asperger3 explică (pentru Dismally):

Prin care sunt anuntat sa vin la posta ca sa ridic coletul.

| Dismally a răspuns (pentru asperger3):

Nu se cheama recomandata. Da, poti merge si fara acea hartie.

| asperger3 explică (pentru Dismally):

Ok. Fara suparare dar cum se numeste ca sa nu mai fac greseala asta

| Dismally a răspuns (pentru asperger3):

Se numeste aviz.

| nirocino a răspuns:

Daca a sosit la Posta si nu ai primit avizul de instiintare te poti duce si ridica coletul cu buletinul! Bafta!

| asperger3 explică (pentru nirocino):

Nu a sosit, urmeaza sa soseaca marti sau miercuri. Oricum eu ma duc pe la 8 sa vad daca a ajuns coletul

| nirocino a răspuns (pentru asperger3):

Nu strica sa incerci, nu se stie niciodata. Bafta!
Eu am asteptat odata o saptamana, m-am dus la Posta si coletul era acolo, l-am luat cu buletinul iar dupa 2-3 zile mi-a sosit si... avizul!happy