| anonim_4396 a întrebat:

Am descoperit o aplicație pentru cumpărături, Wish.
Am dat şi peste telefoane, dar de la 2, 000 de lei, cât este în mod normal, ei vând cu 100 şi ceva. Pe Magazin Play are review-uri bunicele, dar nu ştiu dacă cei care au comandat de acolo au comandat şi telefoane.
Oare sunt fake acele telefoane sau cineva e chiar atât de geberos şi oferă aşa o reducere mare?

Răspuns Câştigător
| Bondarel99 a răspuns:

Wish e un site cu produse din China. Unele de foarte proasta calitate (hainele) dar mai sunt și multe produse utile și ieftine. Mulți comanda și telefoane, firme chinezești de telefoane și sunt ok dacă nu ai pretenții prea mari. Fake nu știu in ce sens te referi, dacă ai găsit cumva vreun iPhone la vânzare fii sigur ca e fake deși știu ca pe astfel de site-URI gen wish, Aliexpress nu au voie sa vândă fake-URI sau cel puțin dacă le văd administratorii le șterg. Însă dacă ai găsit un tel de la o firma chinezeasca mai puțin cunoscuta atunci poți sa cumperi, dar sa citești și review-uril înainte.