| Alinaqueen a întrebat:

Bună
Am facut o comanda pe Aliexpress, apoi am apasat din greseala ca am primit comanda (dar eu inca nam primito) poate cumva sa nu primesc comanda sau ce?
Mersi anticipat

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Acum ramane la latitudinea lui aliexpress daca iti trimite sau nu comanda, odata ce tu ai marcat-o ca ai primit-o.
Oricum, nu poti sa mai faci reclamatie, pentru greseala ta, pentru ca tu ai marcat deja "primita".
Este o greseala care uneori o platesti de nevinovat, din pacate, legal, tu nu poti sa faci nimic, acum ramane doar la latitudinea vanzatorul sa-ti trimita marfa ori ba.
Sunt un cumparator foarte vechi dupa aliexpress si ebay, si-ti pot spune ca nu marchezi niciodata marfa primita imediat cum o primesti, pana nu o primesti si o probezi daca functioneaza bine. In felul asta, daca ai nesansa sa se fie stricata, sau sa fie nefunctionala si tu ai marcat ca-i primita, nu mai poti face nimic, sa-ti primesti banii inapoi sau sa ti-o schimbe.
Sa speram totusi, ca sunt cinstiti si ti-o vor trimite!

2 răspunsuri:
| marcflo a răspuns:

Eu cred ca totusi o sa trimita coletul. Pana acum nu am avut nici o problema cu Aliexpress si am zeci de comenzi facute. Totusi cand mai faci comenzi arunca inainte o privire pe articolul asta: http://doy.ro/7-sfaturi-pentru-aliexpress/

| Alinaqueen explică:

Mersi mult, sa speram ca va veni comanda! Deoarece am nevoie cot mai repede de acesta comanda