| ella7emma a întrebat:

Buna,am facut o comanda online la h&m si azi a venit curierul sa o ia,comanda am platit-o ramburs,in aplicatie am cardul introdus,dar am vazut acolo ca ar trebui sa fie completat contul bancar,cu un nume si IBAN,am mai cautat pe google dar nu am gasit, am inteles ca trebuie sa merg la banca ca sa imi dea acel IBAN, dar luna asta nu am cum sa ajung sau sa trimit pe cineva. Ati facut vreodata retur online la h&m? Imi trebuie neaparat IBAN? Sau merge daca am cardul memorat?
Dau funda

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

IBAN-ul este un grup de 24 litere si cifre care ti-a fost dat cand ai facunt contul la banca. La acel IBAN (cont) este atasat cardul. Trebuie sa fie pe niste hartii primite de la banca. Fara el nu-ti pot remite banii. Daca iei legatura cu banca, telefonic, il poti afla. Un exemplu de IBAN: RO68 BRDE 0708 ATX1 2405 01XX.