| Sn_Emilia_2002 a întrebat:

Am nevoie de lista rechizitelor scolare pentru clasa 9! Cine ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Assassina a răspuns:

Deci iti spun doar ce stiu eu ca aveti:
Lb. Engleza:2 caiete dictando
Chimie:2 caiete dictando
Lb Romana:3 caiete dictando
Drg:noi la scoala nu folosim nimic
Religie:cred ca aveti caiete din alea speciale dar daca nu un caietel mic dictando
Informatica:2 caiete dictando
Tic:1 caiet dictando
Lb.Franceza/Lb.Germana:2 cauete dictando
Bio:2 caiete foaie velina
Mate:3 caiete cu patratele, trusa de geometrie si creioane colorate sau pixuri sau markere
Fizica:2 caiete cu patratele
Istorie:2 caiete mici dictando
Desen:bloc de desen,acuarele, pensoane, canuta, eventual prosopel si caietde desen pentru predare
Muzica:flaut daca folositi, caiet de muzica
Logica:2 caiete dictando
Eu mai folosesc si stikerutile alea colorate ca sa le pun la caiete si dosare. Daca nu ai penar si pix si nu stiu, aaaaaa, radiera, creion, ascutitoare.

| Assassina a răspuns (pentru Assassina):

Eu am caiete separate de tema si clasa, de asta am pus asa, deci mai poti sa mai elimini daca sunt prea multe, si la cele cu trei caiere ar fi la literatura si gramatica, geometrie si algebra.O zi frumoasa la cumparaturi!

2 răspunsuri:
| Assassina a răspuns:

Poti sa imi spui ce materii ai?