| anonim_4396 a întrebat:

Am o întrebare în legătură cu plata online cu cardul.
In momentul in care sunt pe cale să închei tranzacția, îmi apare un chenar in care trebuie sa confirm comanda cu un cod pe care mi-l trimite prin mesaj pe Nr. de telefon.
Și aici apare problema fiindcă intre timp, de când mi-am făcut cardul, am schimbat numărul de telefon, iar pe cel vechi în care ar trebui sa primesc mesajul cu codul de confirmare nu îl mai am.
Ieri am fost la banca să îmi actualizeze numărul de telefon, l-a actualizat, totul ar trebui sa fie in regula, însă când am incercat din nou să fac comanda, aceeași problema. Îmi apare tot cel vechi.
La ghișeu nu mi s-a spus că ar trebui sa aștept să zic, câteva ore până e actualizat, de aceea întreb. Mulțumesc.

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Vezi ca pe spatele cardului este un numar de telefon!

| Lioana a răspuns:

Cu banca trebuie sa rezolvi aceasta problemă. Du-te din nou la ei!

| xSega a răspuns:

Poți suna la ei si ț-il schimba prin telefon, tata tot din a doua încercare i-a fost schimbat