| Desperados a întrebat:

Bună,am o nelămurire,am pus un colet ramburs și trebuie sa plec urgent din localitate,stiti cumva cât timp țin banutii la posta în caz ca nu sunt acasa sa-i ridic? Sau cum as putea proceda sa primesc banutii în localitatea care sunt?
Si daca as dori sa pun un colet ramburs,as putea scrie alta adresa se unde îl trimit,unde pot sa primesc banutii? De ex, trimit coletul din Vrancea și vreau sa primesc banutii în alt judet, multumesc mult!

1 răspuns:
| Mirel4412 a răspuns:

Eu cand am trimit un colet prin ramburs (200km ), am asteptat aproape 2 sapt. Dupa bani. A venit postasul si mi i-a adus fizic.