| iamrobb a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare legata de UPS in Romania.
Vreau sa dau comanda din afara de la ceva si am inteles ca acea firma livreaza doar cu UPS, si nu am nicio problema cu asta.
Singurul lucru de care nu sunt sigur e ca, in caz ca nu sunt acasa si nu pot ridica pachetul, ei nu au sediu in Brasov sau in Fagaras (unde stau eu) la care il pot lasa si sa vin eu sa il iau de acolo.
Stiti cum procedeaza? Il lasa la vreun depozit sau il plimba cu ei pana ajung inapoi la un sediu de-al lor? Din cate vad, la ei pe site scrie ca au sediu doar in Bucuresti, Timisoara si Cluj-Napoca. Nici nu stiam ca sunt si in Romania pana acum si evident ca nici nu am primit nimic de la ei.
Inca o intrebare, ei lucreaza in timpul weekendului? Stiu ca multe firme de curierat nu...
Pentru multi par intrebari fara sens dar chiar am nevoie de ajutor, dau fundawinking.

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu cum e in Romania, dar in afara, iti lasa un biletel, si te lasa sa reprogramezi delivery date, daca nu ai fost acasa.
De regula iti trimite mesaj pe telefon, si iti zice intre ce ore vine.