| xCassy a întrebat:

am si eu o neamurire. Este vorba despre aplicatia AliExpress, am castigat niste casti la "Freebie" si ele costa in jur de 400 lei la noi dar eu platesc 1 cent adica in jur de 4 bani. la vama cand le primesc mai trebuie sa platesc acea taxa de 20% din valoarea produsului pentru ca depaseste suma de 10 euro?

2 răspunsuri:
| xCassy explică:

In aplicatie este optiunea "freebies and reviews" ai 2 sanse pe zi la orice obiect vezi acolo iar daca castigi tu acel obiect la care ai castigat platesti doar 0, 01$ dar sunt foarte nelamurita in legatura cu produsele ce trec de 11, 5$ adica 10 euro. acolo sunt si produse de 200$ care pot fii castigate. si un mic sfat cand te uiti la produse vezi sa fie si transpotul free.

| Alexandru_Gabriel_1984 a răspuns:

Ce ai facut cu produsele de la Freebies? Ai platit vama pentru ele? Te-a crezut vamesul ca sunt doar 0.1$? Si eu particip la zilnic la acet concurs... si doresc sa stiu ce se intampla daca castig.