| jasmin1rose a întrebat:

Bună!

Am un card de debit Maestro de la BRD şi aş vrea să fac nişte cumpărături online într-un magazin din România. Nu ştiu ce se întâmplă, dar îmi apare "eroare, tranzactia a esuat".

Cardurile Maestro nu sunt acceptate?

Mulţumesc.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti scrie pe site inainte sa faci tranzactia daca accepta sau nu maestro. Destul de putine site uri accepta maestro

| alexandrumarcu32 a răspuns:

Cauzele pot fi multiple:

-intra pe site-ul 3D Secure si activeaza-ti serviciul pentru plati online (o sa trebuiasca sa treci prin anumiti pasi)
-daca este un card Maestro pentru minori, nu o sa poti sa faci tranzactii
-se poate sa nu ai sold pe cont
-incearca sa suni la banca sa ii intrebi ce le apare in istoricul contului.

Seara buna.