| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Buna, as avea si eu o intrebare, care este cel mai bun magazin de cumparaturi dintre: Carrefour, Kaufland, Cora, Lidl si Auchan?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Lidl mi se pare ca are multe produse bune la preturi super bune, apoi ar fi kaufland si dupa auchan ca preturi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce cumparaturi. Ca Lidl au unele produse pe care nu le gasesti la restul. Kaufland au unele produse mai ieftine decat la restul. Auchan au unele produse samd.

Din experienta mea Kaufland are cele mai mici preturi daca vorbim de produsele de baza.

| Zurli2004 a răspuns (pentru suntserios):

Parerile sunt impartite

| Yuoia a răspuns:

Tot o apa si-un pamant!
La fiecare se aduc unele produse care nu sunt in alta parte. Fiecare din ele are produse mai ieftine decat la celelalte. E o intelegere intre ei mai ales la preturi. Asa ca daca il vrei "pe cel mai bun" singura solutie e sa le vizitezi pe toate si sa faci cumparaturile ieftine de la fiecare.

| Panamax a răspuns:

Depinde din ce punct de vedere si ce produse urmaresti.
Anumite produse in Kaufland sunt cu 30% mai scumpe fata de Metro sau Carrefour.
In Lidl au sortimente mai putine si de calitate mai slaba iar din cauza ca vor sa economiseasca si ultimul leu astepti la case de ti se face rau.
Totul are un pret.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Fiecare dintre ele are puncte tari si puncte slabe. Lidl este cel mai mic ca suprafata dar are produse interesante, cam 90% marci proprii si multe oferte tematice limitate in timp dar care se repeta de cateva ori pe an. Kaufland e un pic mai mare si mai divers la oferte in timp ce Auchan, Cora si Carrefour sunt deja hipermarketuri cu sortiment mai larg.

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Din cate stiu eu, Lidl are produsele cele mai bune, dar stiu cam putine pe tema asta. Iar Lidl le are si cele mai scumpe de regula. Cred ca cel mai echilibrat, calitate pret, ar fi Kaufland. Cora si Auchan le stiu prea putin. Sper totusi ca ti-am fost cat de cat de folos.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Tot ce stiu e ca cora e de ****...

| Zurli2004 a răspuns:

Lidl are preturi mai bune. Dintre toate cele enumerate