| Andreasx a întrebat:

As dori sa iau un inel din aur alb cu piatra (nu pretioasa neaparat) pentru sora mea.As putea gasi In Bucuresti un magazin sa il pot lua pana in 6-7 milioane? Zona Unirii sau Militari.

1 răspuns:
| Bondarel99 a răspuns:

Aurul alb e dupa parerea mea o denumire prea pompoasa. Adica practic au luat un pic de aur si l-au amestecat cu mult argint sau alt metal. Deci ar trebui sa gasesti un inel decent si frumos si sub 100 lei. Si daca iei unul din argint nu va fi prea mare diferenta.
Gasesti in magazinul Obor, e plin de mici magazinase cu bijuterii din aur si argint si sunt preturile cele mai mici din Bucuresti. Daca vrei sa te duci la Unirii prin mall si sa iei exact acelasi inel la pret dublu treaba ta.