| iiiKidda a întrebat:

Aș dori să îmi achiziționez un laptop, dar nu prea știu exact ce să aleg. Doresc să îl folosesc pentru programare, editare și fel de fe de proiecte.
M-am gândit să iau un macbook pro 13 sau ceva cu Windows (un i7, quad-core, ceva pe ssd), dar încă sunt în dubii.
Ceva sfaturi?
Mulțumesc!

3 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Ia-ţi un Lenovo, sînt ok.

| frunzarescu a răspuns:

La Mac platesti mult firma, sunt bune dar foarte scumpe avand in vedere caracteristicile hardware.
Din propria experienta, la laptop-uri iti recomand sa mergi pe Dell.
Acest model http://bit.ly/2kZyums are procesor Pentium i7 la 2, 7 Ghz, hard SSD, memorie RAM 8Gb.

| iiiKidda explică:

L-am vazut si mi s-a parut ok, dar problema este ca nu ma pot decide daca sa imi iau ceva de la Apple sau nu. Nu stiu cat de mult m-ar ajuta in ceea ce am eu nevoie.