| hauszz a întrebat:

Buna as dori sa stiu si eu daca siteul edel optics este sigur sau e vreo teapa, deoarece vreau sa-mi cumpar o pereche de ochelari si trebuie sa trimit bani inainte sau cu cardul. as dori sa stiu daca e sigur? dau funda celui care raspunde mai oky si mai repede site-ul este http://www.edel-optics.ro/

Răspuns Câştigător
| roky26 a răspuns:

Nu cred ca este ok, deoarece ar trebui sa dai banii pe produsul cumparat dupa ce il primesti.

Parerea mea!

3 răspunsuri:
| roxicutzz1 a răspuns:

Eu iti zic sa nu dai bani inainte sa primesi ochelari poate fi o teapa si sa iti pierzi bani.Asta e parerea mea poate te-am ajutat.

| gargarita89 a răspuns:

Edel-Optics in ceea ce ma priveste bineinteles sunt foarte neseriosi. Comanda nu vine cand ti se spune, daca incerci sa o anulezi nu se poate pe motiv ca e trimisa deja, desi solicitarea a fost facutra inainte de trimitere. PEntru ca nu sunt din Romania trebuie sa te supui conditiilor legale din Germania unde sunt inregistrati. LA relatii cu clientii sa nu sunati decat daca stiti engleza, asemenea pe mail...pentru ca se foloseste intensiv google translate si nu vei primi raspunsul solicitat.

Mai mult noroc altora.

| ConfessionOfAShopaholic a răspuns:

Eu am avut o experienta neplacuta cu ei pe care am incheiato azi cu un chageback. Noroc ca am folosit paypal si nu credit card... ca acolo dura mai mult pana imi luam banii inapoi.

Hello XXX XXX,

We have concluded our investigation into your claim.

Seller's Name: Edeloptics GmbH
Seller's Email: info@edel-optics.de
Seller's Transaction ID: XXXX

Transaction Date: Jun 19, 2012
Transaction Amount: -$385.45 USD
Your Transaction ID: XXXX
Case Number: PP-XXXX

Buyer's Transaction ID: XXXX

You have received a refund via PayPal in the amount of $385.45 USD.

Sincerely,

Protection Services Department

Am inlocuit unele detalii cu XXXX pentru privacy.