| LeeJiEun a întrebat:

Buna!
As Vrea sa comand ceva de pe aliexpress sau eBay dar as vrea sa știu cateva chestii, sper ca mă puteți ajuta.
1. Cat ar fi prețul pentru transport? Dacă comand ceva de exemplu cu 30 de euro, prețul final Cat ar fi?
2. Nu prea am încredere sa plătesc intai iar apoi sa imi vina comanda. Sunt de incredere cei de acolo? Dacă ati comandat, ati avit probleme vreodata?
3. Sa spunem ca voi comanda... Comanda imi ajunge in orașul in care locuiesc sau in capitala?
4. Se poate plăti și cu paysafe card?

Cam astea ar fi nelămuririle.
Multumesc. happy

Răspuns Câştigător
| AndyKama a răspuns:

Buna!
Stiu doar despre ebay.

1.Pe langa pretul produsului va trebui sa plateste si taxa pe valoare adaugata.(T.V.A). Pentru 30 de euro, pretul total ar fi 37, 2 euro.Din cate stiu pentru comenzile sub 150 de euro nu se platesc taxe de transport/vama.

2. Ebay este cam cea mai de incredere piata pentru achizitii on-line, plus ca au o groaza de filtre pentru a nu produce neplaceri.

3.Comanda iti va ajunge in oras, pentru extra costuri chiar in fata usii.

4.Da,se poate plati si cu paysafe card.

| LeeJiEun explică (pentru AndyKama):

Aw,iti multumesc mult.

| AndyKama a răspuns (pentru LeeJiEun):

Cu placere.

4 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Pe ali poti seta sa iti arate doar ofertele cu transport gratuit. De asemenea este recomandat sa iti faci comenzi doar de la vânzătorii cu o calitate de peste 95%.

Nu stiu cum e cu vama, dar sunt curioasa sa aflu. Si eu vreau sa imi fac comenzi de pe ali.

| Rares_Silaghi_1990 a răspuns:

Uita-te te rog pe YouTube la unbox fail...nu vreau sa te descurajez...dar cele mai multe înșelătorii sunt de pe ebay...