| mihamiha527 a întrebat:

Bună! As vrea sa îmi cumpăr un iphone, eu am un Samsung a52, lansat în 2021 și as vrea sa îmi cumpăr un iphone x..merita trecera? Dacă nu alte sugestii?

4 răspunsuri:
| OxyAliA a răspuns:

Părerea mea este că e mai ok să îți iei măcar un iPhone 12, sau chiar 13, dacă îți permiți. A52 e prea bun pentru un model de iPhone mai vechi.
Cum a spus și Elena277...
Dacă îți dorești un telefon cu performanță mai mare la cameră, atunci recomand să îți cumperi un iPhone mai nou apărut pe piață.

| C0STEL22 a răspuns:

Si un iphone 4 este peste orice Samsung.

| Wr3nch a răspuns (pentru C0STEL22):

Buna gluma, am ras laughing

| Elena277 a răspuns:

Bună! Clar nu aș da un a52 pe iphone x, dacă iti doresti cu adevarat trecerea la iphone parerea mea este sa te orientezi la iphone 12 sau ceva mai sus, asta daca vrei aceeasi performanta ca A52. Durata bateriei te va dezamagi foarte tare daca compari Samsung a52 cu iphone x, cea de la a52 fiind mult mai buna. In rest iphone-ul nu are cine stie ce funcții in plus fața de iphone, probabil toti cumparatorii regretam ca am trecut la Apple dupa o perioada. Intr-adevar, calitatea camerei si a pozelor e superba pornind chiar de la iphone 7 in sus, dar nu ar fi o problema la telefonul tau avand in vedere ca este un model nou de Samsung si se ridica la acelasi nivel de poze ca si pe iphone x.