| Anonimul151 a întrebat:

Bună, astăzi am făcut prima mea comandă pe aliexpress de produse mici ( un inel, și 3 brățări de la același vânzător), însă mă tem să nu îmi I au țeapă. Părerile despre vânzător sunt pozitive. Clienții sunt mulțumiți, și chiar au afișat și poze cu produsele primite de la ei.

Însă, eu cum am făcut prima comandă mă tem să nu fi luat țeapă.

Nu mă tem că mi am pierdut banii ( produsele în total sunt 50 lei ), însă dacă I au țeapă de această dată nu cred că voi mai cumpăra vreo dată de pe acest site.

Menționez faptul că produsele vor veni din China.

Voi ce spuneți, e totul ok, voi primi coletul cu produsele sau nu?

Cam în cât timp vor ajunge?

Vor veni în același colet sau nu?

Brățările îmi arată că vin pe 26 iulie și inelul pe 16 august..., de ce îmi arată așa?

Îmi poate da cineva mai multe detalii despre acest site? Cine a mai comandat...

Doresc să îmi explice cineva și cum sta cu poșta română..., când vine vorba de colete din China. Dacă au fost alte taxe de plătit..., cât sunt taxele alea... Am înțeles că vine la poșta vamală, însă nu îl poate aduce direct la adresa dacă nu am specificat oficiul postal ci am pus doar adresa?

Vă rog să nu dați răspunsuri ce nu au legătură cu aceste întrebări.

2 răspunsuri:
| alexionut1000202 a răspuns:

E ok, mi-am luat una-alta de pe site
la mine a durat mult, si cateva luni...
si, cel mai probabil vin in date diferite deoarece le-ai cumparat de la magazine distincte ( cum gasesti pe site ul " eMAG " produse vandute de alte firme )
in mare e ok, sunt si lucruri mai putin calitative decat se prezinta in imagini

| Anonimul151 explică (pentru alexionut1000202):

Magazinul de la care am cumpărat produsele este același. ( Nu sunt diferite )