| Aaanon a întrebat:

Care ar fi plusurile ale unui Iphone? Se merita sa imi iau macar sh? Sau este doar moda asta cu iphone-ul, iar alte marci precum Samsungul sunt mai bune...

5 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! Eu as zice sa nu îți iei sh, să îți iei original. Poti încerca să îți iei unul ca să vezi cum e și să îți dispară curiozitatea.Succes!

| RobertMoon a răspuns:

La iPhone plusurile ar fi materialul din care este făcut, iar camera mi se pare mai bună decât la Samsung, partea proasta este bateria care ține foarte puțin, am avut 3 iPhone și nu se compară cu Samsung în materie de baterie.

| Stefan123x a răspuns:

IPhonurile sunt telefoane super puternice, insa la preturi mult prea mari. Daca ai bani si vrei un telefon puternic recomand cu incredere.
Ca tot ai adus vorba de Samsung, nu e neaparat sa fie unul, sunt extrem de multi producatori de telefoane cui telefoane bune, puternice si cu un pret ok.
Mie unul nu imi plac iphonurile, m-i se par mult mai "urate" decat alte telefoane, insa asta depinde de gusturile fiecaruia.
Cat despre cumparatul sh, mai ales cand vine vorba de un produs mai valoros, recomand sa il ridic personal de la vanzator cu acordul lui de al verifica, deoarece poti gasi o replica a unui telefon si e greu sa iti dai seama doar din poze daca e original sau nu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plusul ar fi sistemul de operare care este creat si optimizat pentru iphone uri.
daca e sa compari raportul pret calitate nu iphone va iesi pe primul loc

| SonicAndrei a răspuns:

Plusul cel mai mare la iPhone îl reprezintă sistemul de operare. Împreună cu un procesor conceput pentru iOS, iPhone-ul se mișcă impecabil. Camera este, de asemenea, foarte bună, dar asta ține în mare parte tot de soft.
Da, s-a format și o modă cu iPhone-ul: mulți cumpără Apple crezând că e cel mai bun, când în realitate s-ar putea să nu fie cea mai bună variantă.
Înainte de a-ți lua telefon îți recomand să investighezi mai multe modele care se încadrează în bugetul tău. Gândește-te la ce vrei să-l folosești, ia în considerare rezoluția ecranului, bateria, camera, dacă are sau nu loc de card, cheltuieli ulterioare (pe iPhone sunt multe aplicații cu plată) etc. YouTube-ul e plin de comparări de telefoane.
Eu, de exemplu, nu o să mă îndrept vreodată spre un iPhone cât timp nu are slot de card, chiar dacă se mișcă mai bine decât un Android. Îți recomand să te uiți și la gama Note de la Samsung - acestea au un creion care (în cazul meu cel puțin) este foarte util.
Orice telefon second-hand ai lua, dacă e mai vechi de 1-2 ani, să verifici personal cum merge fiindcă multe au (în medie) o durată de viață de 2-3 ani.