| crybaby220 a întrebat:

Ce parere aveti despre site-ul wish? E de incredere? Mi se pare ciudat pentru ca totul e foarte ieftin, inclusiv transportul.

Răspuns Câştigător
| Veronica_Ponciu_2000 a răspuns:

Buna! Poti sa iti spun din propria experienta ca Wish este un site chinezesc. Imi place ca "preturile sunt mici, transportul este ieftin, iti aduce postasul pachetul acasa", dar si ce nu imi place la el este "comanzi mai multe produse dar platesti transportul separat la fiecare, fii atenta la haine daca vrei sa iti cumperi de acolo una ii in tabel si alta in realitate, unele produse nu ajung la timp, iar altele mai repede"... Dar asta depinde tine, eu ti-am zis din experienta mea acumulat timp de 1 ani...

Răspuns Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Pentru ca sunt din China si acolo este mana cea mai ieftina si nu numai, daca vezi de la un pret mare si redus la cativa dolari, asta e strategia lor de vanzare, de a atrage cat mai multi cumparatori. Cu toate ca nu-ti recomand Wish, ci sa te axezi pe AliExpress cu vanzatorii care au cele mai multe review-uri cu poze, acolo iti vei face o parere mai buna. Pe Wish din cate am auzit ca ceea ce arata in poza, sunt total diferite in realitate : hainele.
Mai multe informatii ce site-uri sunt de incredere:
http://discutam.com/......xperiente/

| Legion7X a răspuns (pentru MihaelaDart):

Și pe Ali express sunt din China sunt convins 100% practic dacă cumperi după net ai toate șansele să iei țeapă. S-au să nu primești nimic siteul scuzându-se că a fost o eroare de livrare nu vorbesc numai de aliexpress ci în general eu chiar nu am încredere.
Dacă vrei să reclami pe cineva nu ai cui siteuri fantomă așa că mare grijă la țepari internetul este plin și colcăie.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Legion7X):

Da, tot din China sunt bineinteles, dar nu se ia teapa asa cum este pe Wish, asta voiam sa spun. Intra pe grupul https://www.facebook.com/groups/1722324484663781/?fref=ts si vei vedea parerile celor care au luat de acolo.

| Legion7X a răspuns (pentru MihaelaDart):

Deja am intrat imediat ce am văzut comentariul dar eu tot nu prea sunt sigur de a cumpăra ceva de pe net acu rămâna la decizia fiecăruia.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Legion7X):

Daca esti un maniac al cumparaturilor online, stii sigur unde sa ochesti punctul din mijloc, daca nu le ai cu astea si ai suspiciuni, e greu sa te lasi convins ca va merge totul ok. Exista si riscul de a lua teapa cu un produs, desi asta e riscul "meseriei" si la magazin o poti lua peste bot si cand e ceva ieftin si nu se mai poate schimba, n-ai ce face, decat sa spui, asta e... nu mai cumpar de la x-ulescu.

| Legion7X a răspuns (pentru MihaelaDart):

Mă rog faceți cu vreți voi eu unul nu sunt maniac după cumpăraturi prefer să pipăi produsul și să-l verific cum vreau la fața locului apoi constat dacă este bun s-au nu. Iar în ceea ce privește magazinele nu ai dreptate în magazin tu poți proba un lucru, o fustă dacă ești fată un blug nu îți convine nu este nici o problemă nu cumperi dar mă refer că testezi produsul pe propria piele. Referitor la aur, electrocasnice, telefoane, televizoare etc tu primești garanție automat si ai pe cine trage de mânecă în cazul nostru serviciile din România. Dacă ți se strică un televizor cumpărat de 2 săptămâni frate ai garanție ți-l repară.
Așa ce fac mă duc cu el în America să-mi
Repare? Ha ha
Dar dar cumpăr după net păi î-mi dau eu seama că o cămasă este descusută la subraț s-au îi lipsește 4 nasturi luată de pe Aliexpress si ce zic asta e frate am luat țeapă că în magazin nu puteam să mă duc să mă uit la cămãsi ca să le verific în detaliu să o probez, să o întorc cum vreau eu, ca să mă lămuresc de produs.
Hai că am scris un roman poate te conving să nu cumperi.

| Kis_Zoltan_1956 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Eu personal de pe Ebay am primit mai multe tepe in total 3 astfel incat am ramas atat fara bani cat si fara produs. Absolut deloc nu am incredere.Ali express si Everbuying nu am avut problem si am verificat constant livrarea.

| MihaelaDart a răspuns (pentru Kis_Zoltan_1956):

Pe Ebay avand plata prin Paypal, tu ai fi putut da refund si ti-ai fi putut recupera banii imediat. Am comandat de multe ori de pe Ebay si niciodata nu am primit vreo teapa. Trebuie sa stii inainte ce vanzator iti alegi cate pozitive are si din ce tara vrei sa it fie livrat produsul respectiv.

| Kis_Zoltan_1956 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Am facut Refund si din total abia 1 singur am reusit sa recuperez dupa multe luni de zile.Primeam raspunsul ca:Acest vanzator nu mai figureaza pe site(inexistent)

| MihaelaDart a răspuns (pentru Kis_Zoltan_1956):

De obicei Paypal nu ii lasa nepedepsiti pana nu trimit datoria. Ti-am zis si ma mai repet, conteaza cate pozitive are vanzatorul si tara pe care o alegi. Ebay nu este numai pentru produse chinezesti!

| Gen-eu_Eugen_1986 a răspuns (pentru Legion7X):

Plateste prin pay pall si iti recuperezi banii.

| george74 a răspuns (pentru MihaelaDart):

Corect. Wish arata o drona redusa de la 1000 de lei la 39 de lei.Iar in poze arata o drona foarte mare.Pai la noi si minidronele alea mici sunt peste 100 de lei.

12 răspunsuri:
| Diana4you97 a răspuns:

De încredere este dar produsele sunt prezentate în mod eronat și cu poze înșelătoare. Să fii atentă la detalii, prețul este de cele mai multe ori pentru altceva, ce nu te aștepți... Mai multe păreri despre wish.com găsești pe https://parerimagazin.ro/pareri/wish-com/

| george74 a răspuns:

Aici este la noroc, si eu am comandat de pe aliexpress, bangood, gearbest, ebay. Unele mi-au venit, altele nici pana in ziua de azi, comandate de peste un an.Acum am facut o comanda de pe wish la un ceas de mana la care scria gratuit platesti doar transportul 1$ si ceva.Acum astept sa vad daca chiar imi trimite ceasul...In ultima perioada am preferat sa cumpar de la noi, pentru cativa lei mai scump nu are rost nici sa pierzi niste bani si nici sa astepti luni de zile.Am mai vazut o camera sport in banii nostri era 760 ron, iar aceeasi camera identica, am vazut-o la altex cu 450 ron.

| Stroe_Cosmin_1982 a răspuns (pentru george74):

Salut. Aceeasi comanda an facut o si eu pentru ceasul gratis si mi-a sosit mai repede decat au estimat ei. E fain ceasul, pe albastru, cureaua e cauciucata.

| Corina_Uta_1984 a răspuns (pentru Stroe_Cosmin_1982):

Buna cum ti apărut ceasul gratis

| Kis_Zoltan_1956 a răspuns:

Sincer sa fiu Wish are preturi foarte mici dar nu am incredere.Am patit cu Ebay de am ramas si fara banisi fara marfa cumparata asa ca in viitor voi fii foarte precaut.Cu Ali Expres si Everbuying sunt multumit, sunt de incredere si trimitceeace este in poza.Atentie la preturi mult prea mici.

| alexzandruqwerttuWjDKKHf a răspuns (pentru Kis_Zoltan_1956):

Cat a costat transportul? (inclusiv taxele vamale)

| irina2004 a răspuns (pentru alexzandruqwerttuWjDKKHf):

De obicei iti specifica acolo cat este shipping-ul

| irina2004 a răspuns:

Am cumparat de pe wish, produsele sunt FOARTE bune si nu e deloc teapa (hainele sunt cam proaste calitativ si nu prea iti recomand sa iei lucruri scumpe la noi si FOARTE ieftine pe site de ex:placa video care la noi e 20 de milioane si acolo e 200 de lei) asa nu, dar, lucruri mici si care chiar iti sunt necesare da
RECOMAND

| Vochitoiu_Teodor_1983 a răspuns:

Eu am comandat 2 chei si mi-au dat gratis un actibilt cu bebe en bord am platit 40€pentru chei si cheile au venit si actibildu ca fost gratis a venit.

| Irina_Anghel_1982 a răspuns:

In mare parte nimic nu este exact ca in prezentare, vorbesc din experienta.NU RECOMAND CUMPARATURI DE PE WISH!

| Chiva_Andrei_1969 a răspuns:

Buna tuturor! As vrea sa va povestesc ce am patit eu in urma mai multor comenzi de pe acest site.Am facut mai multe comenzi cuprinzind din toate categoriile :Haine, electronice, gadget-uri.Totalul comenzilor a fost de peste 400 de euro. Dupa o luna si jumatate produsele nu mi ajunsesera si am primit din partea lor in al doilea termen de asteptare.A trecut si asta si produsele tot nu erau.Am contactat serviciul lor de asistenta si am cerut rambursarea pentru produse.Ce sa vezi in timp ce asteptam sa mi intre banii innapoi in cont au inceput sa apara pe site-ul lor cateva produse care figurau ca si ajunse.Am contactat iar serviciul de asistenta si mi au spus sa stau linistit ca mi voi recupera banii ca poate am apasat eu gresit pe vreo tasta. Vreau sa va spun ca dupa 2 luni pline de asteptare am primit 5 produse din 45 comandate iar banii nici acum nu sunt in contul meu.Deci luati aminte patania mea si sa nu patiti ca mine.Alegerea va apartine daca vreti sa comandati.

| Gigi_Gigi_1963 a răspuns:

Mare teapa, marfa achitata, produse ioc, site de kko...

| Doruailoae a răspuns:

De tot rasul