| FLORENTINAndreea a întrebat:

Cum îmi dau seama dacă un telefon este resigilat sau nu? Vreau să verific atunci când îl aduce firma de curierat.

Răspuns Câştigător
| ziftode a răspuns:

Cutia originala a telefonului este prinsa cu niste bucatele de scoci in general rotunde si care nu pot fi scoase fara sa se rupa hartia care acopera cutia, asa ca resigilat inseamna ca cineva pune alte scotch-uri peste ala

cat despre "deschidere" la firma de curierat, diverse site-uri scriu mare si tare pe site, insa in realitate ala te lasa sa faci ce vrei NUMAI dupa ce platesti, iar daca nu iti convine ceva, NU il ia inapoi, bat in lemn ca pana acum nu am avut nici o problema... tipul care vine la usa e in cel mai bun caz martor, si cam atat!

7 răspunsuri:
| PumpkinDoll a răspuns:

Nu scrie pe site-ul de unde l-ai luat daca a fost resigilat?

| KanameKuran a răspuns (pentru PumpkinDoll):

Probabil se refera la posibilitatea ca cei de la curierat sa ii deschida coletul, sa inlocuiasca ce este inauntru, ca mai apoi sa il resigileze.

| crowleyburgon a răspuns:

Nu-ti dai seama tu de nimic...cand dai comanda de telefon, alegi daca e nou sau resigilat, nu-ti aduc ei de capu lor, cand ai dat comanda ce ai ales?

| PumpkinDoll a răspuns (pentru KanameKuran):

Pai si de ce ar face asta?rolling on the floor

| Adry05 a răspuns:

Scrie pe site daca e resigilat. Cumpara si tu de pe site-uri serioase ca sa n-ai probleme.

| FLORENTINAndreea explică (pentru PumpkinDoll):

Nu

| FLORENTINAndreea explică (pentru crowleyburgon):

Nu scria dacă e resigilat sau nou