| LaElly11 a întrebat:

Bună! Dacă acum 2 zile am achiziționat la Flanco un produs, dar este exact așa cum l-am cumpărat, nici nu am deschis cutia, însă între timp am găsit ceva mai bun pentru mine la alt magazin. Se poate returna produsul la Flanco și să primesc banii înapoi? Sau măcar se poate schimba cu un alt produs, tot la Flanco?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cum a zis Kevinn2000 dar daca ai achizitionat produsul din magazin fizic nu se poate. Se poate doar daca l-ai luat online.

| Furnicuta000 a răspuns:

Fiecare client are dreptul sa returneze ce cumpara online (cu anumite exceptii gen aparate de ingrijire personala cum sunt placile de par sau epilatoarele).
Si daca ai luat din magazin poti returna (desi unii se mai uita urat), asa ca daca nici macar nu ai deschis cutia eu zic ca il primeste fara probleme

| Kevinn2000 a răspuns:

Dacă ai cumpărat de pe site, poți face o cerere de retur ( trebuie să te autentifici în contul tău de pe flanco.ro ).
Apeși pe " retururile mele " și completezi formularul.
Dacă ai cumpărat direct din magazin, poți duce coletul ( întreg ) la orice magazin flanco.
Trebuie să ai la tine factura sau bonul fiscal de cumpărare a produsului și dovada plății, ambele în original. Trebuie să ai și manualul de utilizare, certificatul de garantie, dacă are etc. Practic tot ce ai primit.
Dacă dorești să vină un curier la tine, să ridice ei coletul, trebuie să te duci în magazin doar cu factura sau bonul fiscal + dovada plății. ( trebuie să completezi formularul " solicitare retur ", în magazin )
Banii ar trebui să îi primești în maxim 14 zile din câte știu, iar produsul trebuie returnat în maxim 14 zile de la cumpărare.
Baftă! happy

| Salontanul a răspuns (pentru Kevinn2000):

Ai perfecta dreptate cu un singur amendament: returneaza banii in 30 zile de la data primirii obiectului.