| Ioana_Larisa_1994 a întrebat:

Buna, daca am comandat ceva de pe EBAY in lire trebuie să plătesc in lire?

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Http://www.conso.ro/......rainatate-

Citește aici este o întrebare asemănătoare. Sper că te-am ajutat.

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pentru comenzile din afara plata se face doar cu cardul, nu exista ramburs asa ca nu conteaza moneda, platesti din lei echivalentul in lire direct, nu e nevoie sa schimbi nimic.

| MihaelaDart a răspuns:

Nu. Transferul din banca ta cu lei se schimbă automat în lire, astfel că nu trebuie să îți faci alt cont bancar cu valută.

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca in lire!
POti platii cu contul de paypal, dar selectezi sa fie lire.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Avand in vedere ca se accepta doar plati online conversiile se fac automat asa ca nu conteaza in ce e pretul si ce valuta ai tu pe card

| MihaiNicu23 a răspuns:

Da, sau in lei ca cursul zilei sau cand ai facut comanda.

| ziftode a răspuns:

Da, dar, poti sa platesti cu cardul in lei pentru ca se face schimb valutar automat
atlfel, ori schimbi banii si te duci fizic si platesti, ori iti faci card in lire si bagi lire in el

| suntserios a răspuns (pentru ziftode):

Sunt extrem de curios unde il trimiti sa plateasca fizic pentru o comanda pe EBAY.

| ziftode a răspuns (pentru suntserios):

Lol, ai dreptate, mi-am dat seama dupa aia dar mi-a fost prea lene corectez, cand am scris aveam plati in general in cap, nu ebay in particular happy

| Victoria18 a răspuns:

Nu. Merge si in lei.

| PolitiaRomana911 a răspuns:

Da. Funda plzzz