| Anutzaelena a întrebat:

De curând m-am mutat intr-un apartament si mi-am folosit tot salariul pentru a-mi cumpăra lucrurile de baza. Astfel am rămas fără niciun ban, doar cu țicletele de masă. Am uitat totuși să-mi cumpăr un uscător de rufe pliabil. Știți cumva daca pot folosi la cora doar tichetele de masă, fara bani propriu-zidi pentru a achiziționa uscătorul?
Vă mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Regula este ca tichetele de masa pot fi folosite doar pentru a cumpara produse alimentare.
Totusi poti incerca, unele magazine nu baga de seama aceasta prevedere legala, mai ales daca vei cumpara tot atunci si produse alimentare.