| Mihaa22 a întrebat:

Buna.
Deci am plasat o comanda, am optat pentru plata in rate.
La informatii am citit ca la introducerea nr de card voi avea optiunea de a alege nr de rate, in caz contrar voi primi un mesaj in urma caruia voi putea alege numarul de rate.
Am plasat comanda, am introdus si cardul dar nu am avut optiunea de a alege nr de rate, ceea ce înseamnă ca trebuia sa primesc acel mesaj, nu l-am primit.
Acum nu stiu, ma gandesc ca poate acel mesaj il trimite un reprezentant si nu e automat.
Data fiind ora, weekendul posibil sa nu lucreze nimeni la banca :/
Nu stiu la ce sa ma astept, banii inca sunt pe card deci e ok momentan rolling on the floor

2 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Dacă nu e card de rate (credit), nu o să primești niciodată acel SMS. Dar in cazul acela, ar fi trebuit fie să ți se spună că plata nu s-a putut efectua, fie să-ți debiteze deja toată suma.

| alexandruiasi a răspuns:

Cand iti dispar bani de pe card atunci primesti sms.
https://www.brd.ro/rate