| Marian5672 a întrebat:

Bună dimineața! Vi se pare mult sa dau pe 15 cărți 500 de lei?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu ani in urma, am gasit intr-un anticariat o carte de specialitate, tiparit pentru scop intern de o universitate.
A costat 600 dolari (!), o "carticica" de abia 100 pagini.
In schimb, cunostintele invatate din aceea carte m-au lansat in fruntea specialistilor din domeniu, iar eu am recuperat multiplu (in timp) investitia. big grin

Cu cat citesti mai mult, cu atat vei sti mai multe fata de altii.

Cum "domnia si prostia se platesc", prefer ca eu sa fiu cel care incaseaza! big grin

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ar trebui să fie cărți bune, care să te intereseze, și de care să ai nevoie. Atunci nu este mult.

| mihai69 a răspuns:

Sincer? Cam da. Dar la fel de bine ar putea fi relativ puțin - depinde și despre ce cărți anume vorbim.

| gabicoo a răspuns:

Da!
Dar depinde de cărțile respective!

| Marian5672 explică (pentru gabicoo):

Păi sunt niște cărți de ficțiune și vin la set de 15. Nu sunt pentru un studiu sau ceva de genul

| gabicoo a răspuns (pentru Marian5672):

E clar!
Nu merită să dai atât!

| WhiteLife a răspuns:

Daca sunt cărți bune, nu. Luna trecută am cumpărat o carte cu 200 de lei, dar e cea mai bună în domeniu. Și caută și pe site-urile de anticariat, s-ar putea sa le găsești la preturi mult mai bune.

| morfeo a răspuns:

E un pret epustuflant.