| Shoopye a întrebat:

Iar vin cu o problema. Acum 2 minute am aflat ca nanul meu de botez m-a pus domnisoara de onoare.

Cumva vă întrebaţi de ce este o problema. Este o problema deoarece sunt 4-5 domnisoare de onoare (cu tot cu mine) si am impresia ca o sa rămân pe dinafară.

A doua problema este petrecerea burlacitelor. (Imi spuneţi concret pas cu pas)

A treia problemă este ca nu prea ma înţeleg cu celelalte domnişoare de onoare (ele sunt 4 verisoare)

A patra problema este cu ce ma imbrac? (Sa fie rochie lunga si pantofi cu toc) puteti da link/poze cu rochii si pantofi?

A cincea problemă este ca nunta e la Alba Iulia si o sa ne ia cam 4-5 ore pe drum. Si nanul meu a spus ca vrea sa scurteze timpul sa nu se întindă prea mult.

A şasea problema este ca nu stiu ce tradiţii sunt (enumeraţi toate tradiţiile va rog)

Cel mai bun răspuns are fundă!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

1. Impresia ca vei ramane pe afara, este total eronata, pentru ca tocmai ai fost inclusa in grupul domnisoarelor de onoare, deci esti deja "intrata"!
2. Petrecerea burlacitelor este organziata de cea mai buna prietena a miresei si de domnisoarele de onoare. Tu trebuie sa discuti cu celelelate domnisoare de onoare, ce i-au pregatit miresei pentru petrecerea aia.
3. Nu are importanta ca nu te intelegi cu cele 4 verisoare, care sunt domnisoare de onoare, nu trebuie sa te mariti cu ele, doar sa fii amabila, draguta si respectuoasa in preajma lor. Respectandu-le, le impui respect!
4. Te imbraci in toc cu celelalte domnisoare de onoare, vezi daca se fac rochite la fel si cat de cat asemenatoare.
5. Nasul tau nu s-a referit ca scurteaza drumul de transport, ca nu va puteti teleporta sau zbura cu supersonicul, ci la celelalte pregatiri, ca sa puteti ajunge in timp.
6. Traditiile sunt in functie de locul unde se face nunta si de organizatorii nuntii, in general parintii si socrii organizeaza asta, iar tu nu trebuei sa faci nimic special, doar s ate tii dupa celelalte domnisoare de onoare si sa faci ce ti se va spune din cand in cand.