| anonim_4396 a întrebat:

Imi poate spune cineva de ce este asa scump un Briceag Victorinox? Are ceva extra mega wow, sau?

10 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru că este sculă de sculă. Merită banii.

| NLS a răspuns:

Otel de cea mai buna calitate din Suedia + brand + certificare a calității + produs realizat în Elveția de muncitori elvețieni, plătiți ca atare.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă ți se pare că un briceag Victorinox de 150 de lei este scump, te anunț că există și bricege de 3000$ (și nu sunt făcute din aur și diamante).

Este vorba de materiale, de controlul calității, de brand, de câtă muncă și cercetare sunt implicate în producerea acelui briceag.

Poți să-ți cumperi și un briceag de 15 de lei, dar ți se va rupe în prima conservă. Măcar un Victorinox te poate ține o viață dacă ai grijă de el.

| Lioana a răspuns:

Victorinox e o firma elvetiana si produce bricege de calitate din otel suedez. Sunt foarte complexe, cu multe instrumente.

| ziftode a răspuns:

Dap, cred ca unui barbat i-ar place la nebunie asa un cadou
totul e sa aiba ce face cu el (mergeti in padure, la munte, drumetii), atlfel, eu mi-am luat unul ca, chiar mi-am dorit si il tin pus bine pentru "cand o sa am nevoie"
deci, sfatul meu e ca, daca, chiar il foloseste sa ii iei unul mai scump
daca nu, unul mai ieftin, undeva intre 100-150lei sunt cu destul de multe "chestii" in ele:
https://cutit-de-buzunar.compari.ro/? orderby=1&st=Victorinox

| ziftode a răspuns (pentru ziftode):

Copiaza link-ul si sterge spatiul dintre? si orderby
bot-ul TPU pune automat un spatiu dupa orice semn de intrebare

| Paula2018 a răspuns (pentru ziftode):

El e mai mult pasionat de pescuit, dar sper sa gaseasca o utilizare. Oricum m-ati convins, deci o sa i-l iau. Multumesc mult.

| ziftode a răspuns (pentru Paula2018):

Da, pentru pescuit e folositor!
cu placerewinking

| Paula2018 a răspuns:

Dragilor, sunt femeie, sunt cam paralela cu astea. Dar la sotul meu i se scurg ochii dupa "scula" aia laughing asa ca vine ziua lui si ma gandeam ca POATE ar fi un cadou ok, de asta am cerut pareri. Va multumesc!

| Bula a răspuns (pentru Paula2018):

Daca sotului tau ii place, atunci intr-adevar merita sa-i faci un stfel de cadou!
Va fi un cadou de calitate, care sa-i aduca aminte mereu de tine, cand il va folosi!winking