| bbnnmm a întrebat:

Îmi puteți recomanda un aparat foto bun? Să nu fie foarte mare, deoarece am nevoie pentru călătorii, să fie ușor de manevrat, dar totuși, să fie profesonial, să facă poze frumoase. Nu contează prețul.

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Un telefon cu 200€ face cat camera ta. Sau o camera pe cap sa filmezi cu 300€ gopro action

Bula
| Bula a răspuns:

Pentru un incepator ca tine, un asemenea aparat compact este ideal:
https://www.emag.ro/....../DLMRVBBBM
Trebuie doar sa te obisnuiesti cu el, poti face poze mai bune decat cu oricare telefon "destept" si scump. :)

| Demidol a răspuns:

Pozele frumoase le faci tu, nu aparatul. Tu alegi cadrul, lumina, etc.
Aparatele profesionale sunt mari. Obiectivele pentru ele, la fel.
Nu-mi dau seama ce fel de calatorii faci dar un lucru inteleg: inca nu te pricepi. Asa ca, incepe cu aparate compact. Sunt mici, usor de manevrat. Singurul lucru care le lipseste, este zoom-ul mare. Nu poti face fotografii din Predeal fiind in Bucuresti.