| LaureanEdward2002 a întrebat:

Buna,
Îmi spuneați și mie tot ce trebuie sa știu înainte să comand ceva de pe Amazon.uk adică:
Trebuie sa plătesc ceva în plus la transportul din România până la ușa mea?
Trebuie sa vorbesc cu cineva la telefon în engleză? Și așa mai departe...

1 răspuns:
| biwltyad a răspuns:

Nu trebuie sa vorbesti la telefon din cate stiu eu, eu am comandat de acolo dar locuiesc in uk deci nu stiu cum e pana in Romania. Si da, trebuie sa platesti transportul. Si de multe ori e mai scump decat comanda in sine, verifica de 2 ori totalul inainte sa platesti. Nu sunt sigura ca iti aduce pana la usa fiind comanda de departe deci e posibil sa o lase la un oficiu postal, dar din nou, nu sunt sigura de asta.