| GigiDurul a întrebat:

În general îmi folosesc smartphone-ul pentru rețelele de socializare, vionat conținut pe Youtube, ascultat muzică, gaming şi câteva selfie-uri şi/sau poze normale (urmând a fi postate). De câteva luni încerc să aleg un nou smartphone dar nu mă pot hotărî din cauza aspectelor tehnice sau alte detalii. În final m-am putut rezuma la a alege dintre iPhone 8 plus, Samsung Galaxy A51 şi Samsung Galaxy S9/S9+ (sau S8/S8+). Ținând cont de principalele cerințe pe care le-am enumerat la începutul textului, care variantă ar fi cea mai avantajoasă din punctul vostru de vedere şi de ce?

3 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nici una. Asteapta Xiaomi Mi 10 Pro, Oppo Reno 3 (va fi in Europa oficial in Aprilie, inclusiv Romania - https://www.gsmarena.com/oppo_reno3-9942.php), sau ia frumos un OnePlus 7T Pro.

| PsyhoChild a răspuns:

S9+ sau iphone 8

| CristiMihai23 a răspuns:

Sincer, în opinia mea poți alege liniștit iPhone 8+, deoarece pe iPhone ai mult mai multă stabilitate decât pe Android(spun din proprie experiență, un iPhone 5S se mișca mult mai fluent decât un Samsung J4+)