| yooshi a întrebat:

Buna! Incerc sa returnez o comanda de la H&M dar cei de la Econt nu raspund la telefon. Sunt in asteptare de o ora. Stiti daca pot suna la alta firma de curierat? Aparent Econt lucreaza cu FanCourier

2 răspunsuri:
| Strwberrs a răspuns:

Buna! Incearca sa ii suni si maine si daca nu, scrie-le un mail sau mesaj pe Insta/Facebook si cred ca iti vor raspunde. Daca nu, apeleaza la FanCourier, exact cum ai zis, si vezi ce se intampla. Trebuie sa mearga intr-un fel sau altul. Daca nu, vinde produsul respectiv pe Publi24 sau OLX. O sa iti cumpere cineva cu siguranta, crede-ma.

| Kamiyashiro a răspuns:

La protecția consumatorului poți sa suni si sa reclami ca nu răspund. Au obligație legală de a avea suport. Tot cei de la PC iti pot confirma daca stiu ca firma ar avea probleme sau nu. Si ce alte metode de rezolvare a dilemei tale ai. Daca trebuie sa o faci si in scris o faci la einpe site la PC cu poze etc si aștepți. Vei fi sunata de firma tu personal, iti lași nr de telefon, deoarece PC le va imoune sa iti rezolve cazul fiind înregistrat la ei.