| AliAlisa a întrebat:

Buna!
La mine la scoala facem un joc de Craciun. In clasa nostra scriem fiecare nume de elev pe un biletel si dupa aceea extragem unul dintre bilete. Dupa ce am extras un bilet trebuie sa ii facem un cadou de Craciun persoanei a carui nume este scris pe bilet. Cadoul trebuie sa fie pana in 10 lei, iar eu trebuie sa ii fac un cadou unei fete. Aveti ceva idei?
Dau funda!

Răspuns Câştigător
| WhiteLife a răspuns:

Cred ca s-ar bucura daca i-ai face ceva specific Craciunului. Daca intri in magazine din astea, de decoratiuni ai sa gasesti o groaza de chestii. Si noi facem joc din asta.
ca ar fi frumos si i-ar place de exemplu un globulet din ala pe care-l agiti si ninge, sau un globulet pe baterii care daca-l aprinzi lumineaza in mai multe culori. Ai putea sa-i iei un breloc cu numele ei, sau cu o dedicatie, sau sa-i faci o felicitare.

Sper sa gasesti ceva! Succes!

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cam puţin bugetul de 10 lei.Caută niste cinezării, o carte, un breloc, o esarfă, unCd cu muzică.

| Reek54 a răspuns:

Da, in multe scoli se fac aceste jocuri.
Iti recomand o cutie cu bomboane ambalata frumos, gasesti in Carrefour multe variante.

| dckinga a răspuns:

Incearca http://www.bellebijou.ro/, toate bijuteriile sunt la reducere, gasesti cercei de la 6 ron, bratari de la 9.5 ron.

| positivity a răspuns:

Interesant, fac și eu chestia asta la şcoală, în fiecare an. De data aceasta, am nimerit un tip, mai puțin deștept, cu care nici măcar nu vorbesc. Mă gândeam să-i cumpăr un parfum, din Kaufland, ceva ieftin cu siguranță.
Tu i-ai putea cumpăra o broșă frumoasă, până în zece lei, sau un pandantiv, sau chiar un inel.
Sunt sigură că oricărei fete i-ar plăcea să primească așa ceva, fie ea fiţoasă sau nu.
http://www.crownfashion.ro/cumpara/inel-cu-bufni%C5%A3%C4%83-aurie-2298188
http://www.crownfashion.ro/cumpara/inel-dublu-cu-cheie-2425829