| Nydx3 a întrebat:

Bună! Mama mea este bolnavă si nu are cine sa facă cumpărături pentru noi. Eu ca minor pot sa ma duc de exemplu la Lidl sa cumpăr de mancare?(am 13 ani)

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Sigur ca poti face cumpărături. Numai bani sa ai.

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Poti. Sa ai grija sa iei restul corect de la vanzatoare.

| Violleta2022 a răspuns:

Suna la tata tau, la bunci sau rudele pe care le aveti, sa va ajute.
Si evident ca tu poti afce cumparaturi, ca esti suficint de mare sa cari 2 sacose cu cumparaturi, conform listei pe care ti-o da mama. Mai poti apela la o vecina sua prietena de-a mamei, ca sigur vor sarii sa ajute.
Insanatosire grabnica mamei!

| Violleta2022 a răspuns:

Anunta la scoala si diriginta va vorbi cu parintii colegilor tai si probabil ca te vor ajuta ei.

| Celcestietot a răspuns:

Te poti duce fara probleme.

| Iote a răspuns:

Sigur ca te poti duce. In cel mai rau caz, mama iti va face o lista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,poți sa te duci sa faci cumpărături în orice magazin, nu contează ca ești minor, ogrsmada de copii zilnic fac cumpărături.

| gigite a răspuns:

Da.