| 123456Anonim123456 a întrebat:

Bună, mi-am cumpărat acum un an o pereche de încălțăminte de la DECATHLON și sau desfăcut, pot sa le returnez, nu le-am purtat de multe ori, și-am garanție doi ani, (adică vreau să știu, dacă au voie să spună ceva de genul sunt de un an și nu putem) și v-am întrebat pentru că am fost odată cu un prieten să-și schimbe perechea de încălțăminte cu o alta pereche, tot din motivul care îl am și eu (și perechea lui a fost cumpărată doar de câteva luni) și au început să facă figuri și nu i-a schimbat-o, dar când s-a dus cu părinții lui i-a schimbat perechea. Știu că poate o să îmi spuneți că, normal doar ai doi ani garanție dar vreau să fiu sigur, mulțumesc!

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca ii ai de mai mult de 30 de zile, nu-i mai poti returna.

| Violleta2022 a răspuns:

Garantia incaltamintii se refera la: descusut sau dezlipit incaltamintea, nu la purtat si returnat!
Oricum, daca i-ai purtat, ia-ti adio de la returnat, ca nu-ti primeste nimeni incaltamintea purtata.

| 123456Anonim123456 explică (pentru Violleta2022):

Da s-au descusut, nu s-au rupt pentru că i-am purtat mult s-au ceva de genul, se vede clar că materialul s-a desfăcut.

| Cristian_Cristi_1986 a răspuns:

Du-te fara frica daca mai ai garantia si bonul, dar starea lor sa nu fie ca si cum ai jucat fotbalcu ei?
Sigur i sa primesti un mare raspuns ca vii dupa 1 an, dar fii tare in gura, ameninta cu OPC-ul
Si tii schimba?

| 123456Anonim123456 explică (pentru Cristian_Cristi_1986):

Nu am jucat football cu ei, nici nu am umblat foarte mult cu ei, doar că într-o zi am observat că s-au desfăcut.