| Diavolulestefemeie a întrebat:

Buna, mi-am spalat o pereche de adidasi la masina de spalat (proasta alegere) si mi s-au indoit la calcai, materialul unde vine pozitionat calcaiul este destul de rigid si nu si-au revenit la forma initiala, si ma jeneaza destul de rau daca ii iau la purtare. Este posibil sa mi faca cei care se ocupa cu repararea incaltamintei?

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai setat temperatura apei la 90 de grade, in mod sigur. Si s-a strans materialul. Mergi la un cizmar. Poate, poate ti-i rezolva. Desi nu cred.
Spui ca nu-i arunci dar daca ii tii in casa nereparati, nu e acelasi lucru?

| Diavolulestefemeie explică (pentru darrio2007):

Sunt albi, nu prea sunt de purtat in perioada asta.

| darrio2007 a răspuns (pentru Diavolulestefemeie):

Asa e. Dar daca nu ii repari nu-i vei mai purta niciodata.

| ALGator a răspuns:

Poți să i pui in apa apoi după ce se mai zvinta să încerci să i pui pe un calapod sau să dai o tura de vreo ora cu ei.

| Deserth a răspuns:

Bagai la stoarcere din nou, 1400 rpm.vor fi ca noi.Aruncai la gunoi ce te chinui, doar nu costa o avere

| Diavolulestefemeie explică (pentru Deserth):

Au costat 500 de lei, eu nu-mi permit sa arunc 500 de lei la gunoi.

| Anonymus123123 a răspuns:

Un feon si ii indrepti