| csfnuaicsf a întrebat:

Am dat o comanda pe Wish (12 aprilie). Cam 8 perechi de cercei de la firme diferite. Ideea e ca emailul e gresit *m-am conectat cu Facebook unde e un email vechi* si numarul de telefon tot vechi e si nu il mai am. Stiti cumva daca ajung prin posta romana sau vine curierul la usa cu ele? Multumesc anticipat! Tin sa mentionez ca pe siteul de urmarire a coletului scrie : >China- Galati

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca e prin curier te va suna pe acel numar vechi. Iar tu nu ai cum sa-i raspunzi. Slabe sanse sa iti vina coletul.
Cand n-ai cap vai de cercei! Trebuia sa fii mai atenta cand introduci datele pentru comanda.

| csfnuaicsf explică (pentru darrio2007):

Mi-am actualizat datele acum cateva luni in urma, dar nu stiu de ce pe Wish nu s.au pus. happy

| darrio2007 a răspuns (pentru csfnuaicsf):

Daca nu le-ai actualizat direct pe Wish degeaba.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai platit deja online, marfa pleaca spre adresa mentionata de tine, indiferent ca adresa de email este corecta sau nu.
Prin ce metoda ai platit?

Din pacate, nu mai ai ce rectifica acum la email sau numar de telefon, odata ce nu ai terminat proecsul de cumparare.

| csfnuaicsf explică (pentru Violleta2022):

Am platit online, cu cardul. Ma gandeam sa verific la posta si daca nu, sa sun la cele 2 firme de curierat.

| Violleta2022 a răspuns (pentru csfnuaicsf):

Daca ai platit si ai avut adresa corecta in sistemul lor, atunci va veni cu siguranta acasa.
Nu ai de ce sa suni, pentru ca nici posta romana nici curierii nu au cum verfica, fiindca Wish nu trimite marfa cu curierul, ci cu cea mai ieftina forma de transport, cea fara tracking number. In orice caz, dureaza acum 4-8 saptamani sa primesti ceva din China.