| niculai123456789110 a întrebat:

Buna seara am trimis in garantie un Logitech z906 pe 29 decembrie 2016 iar acum mi-a ajuns acum eu nul vreau vreau sa fie inlocuit adica vreau acelasi model da nou nul mai vreau pe acesta ei mi-au spus ca nu se poate sa iau altul ci doar pe acesta care l-am trimis da eu nul vreau deoarece scrie in certificatul de garantie ca timp de 6 luni pot inlocui produsul cu altul nou acum ce sa fac sa ma duc la protectia consumatorului?

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Tu ai trimis acest sistem Logitech in garantie, cei de la garantie l au reparat, si ti l au trimis inapoi reparat, fara sa te coste niciun leu, acum tu faci mofturi, ca nu ca vrei altul, ăia de la garantie ti l schimbau cu altul daca nu puteau remedia defectul, ce este asa greu de priceput, poti sa faci zeci de plîngeri la politie la opc unde vrei tu, oamenii ăia de la garantie au procedat corect față de tine, ti au returnat produsul pe care l ai trimis in garantie, dar ti l au reparat gratiut, nu fi nebun, nu te certa cu oamenii degeaba, ca usor poti face niste acuzatii nefondate, nu i ti place sistemul? Vinde l si i ati ce sistem vrei tu, dar cei de la garantie nu sunt obligati sa ti dea tie altul ca asa vrei tu.

9 răspunsuri:
| OmulTalentat a răspuns:

Virgula?

| untu a răspuns:

Este vorba de produsul defect care nu mai poate fi remediat si ai dreptul sa fie inlocuit cu altul nou cu acelasi model! Deocamdata acela pe care l-ai trimis in garantie, v-a reparat si va trebui sa accepti pe aceasta! Daca nu vrei, vinde-l pe anunturi gratuite si din banii aceia poti sa-l iei altul nou-nout!

| niculai123456789110 explică (pentru OmulTalentat):

Ma grabeam scuze.

| niculai123456789110 explică (pentru untu):

Deci nu se poate?

| untu a răspuns (pentru niculai123456789110):

Nu se poate, ca ti-am spus si eu, cat si CristiDinBucuresti! Asculta-ne sfaturile noastre si procedeaza-le asa!

| niculai123456789110 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Aha mersi pentru raspuns.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mersi pentru fundă, dar ce defect avea sistemul?

| niculai123456789110 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Pai astazi l-am luat si i se duse sursa din woofer, a fost inlocuita. Este grav daca i s-a dus?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru niculai123456789110):

Nu, din moment ce au reparat o, s-a dus din cauza fluctuatiei din priză, cand nu o folosesti, o scoti din priză sa eviti pe viitor sa se mai ardă sursa.